تذکر به وزیر اطلاعات درباره “شنود”

Posted on ژوئن 26, 2014

0index

نماینده مردم مراغه از وزیر اطلاعات خواست نسبت به ماجرای شنود دفتر علی مطهری شفاف سازی کند.

به گزارش ایسنا، مهدی دواتگری در تذکر شفاهی خود گفت: چندی پیش آقای مطهری راجع به تجهیزات شنود در دفترشان از وزیر اطلاعات سؤالی پرسیدند، وزیر نیز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور پیدا کردند و پاسخی ارائه دادند که شاید قانع کننده نبود.

وی ادامه داد: مجددا آقای مطهری در مصاحبه ای در هفته گذشته مطالبی عنوان کردند دال بر اینکه براساس پیگیری ها معاون وزیر و مدیرکل مربوطه برکنار شده و در نهایت روزنامه کیهان در هفته گذشته مطلبی منتشر کرد مبنی بر اینکه یک شبکه جاسوسی در دفتر آقای مطهری نفوذ کرده بود.

دواتگری گفت: انتظار داریم که این پراکنده گویی از سوی وزیر اطلاعات شفاف سازی شود و اگر لازم شود راجع به این مسئله سؤال خواهم کرد تا حقیقت امر روشن شود و مردم به مسئولان اعتماد بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم مراغه به وزیر اقتصاد و دارایی نیز نسبت به عملکرد بانک مرکزی و بانک های دولتی تذکر داد و ادامه داد: باید نسبت به این بانک ها نظارت جدی تری وجود داشته باشد، چندی پیش با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی اوراق مشارکت برای احداث آزادراه منتشر و عرضه شد، مردم هم اعتماد کردند و اوراق مشارکت را خریداری کردند.

وی افزود: اما حالا علی رغم اینکه شش ماه از فروش اوراق مشارکت گذشته هنوز بانک مرکزی اوراق را آزاد نکرده این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی پیگیر آزاد کردن اوراق است تا صرف پروژه ها شود.

دواتگری این پرسش را مطرح کرد که آیا برای وزارت اقتصاد و دارایی جان انسان هایی که در آزادراه ها مصدوم می شوند و فوت می کنند اهمیت ندارد؟ ما انتظار داریم وقتی مردم به بانک ها اعتماد می کنند بانک ها هم به عنوان امین مردم نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه ها اقدام کند.

نماینده مردم مراغه در پایان به وزیر راه و شهرسازی هم درباره اتمام پروژه های بلاتکلیف عجب شیر و مراغه تذکر داد.

Advertisements
Posted in: اخبار