بیهوشی مریم شفیع پور در زندان و انتقال وی به بهداری

Posted on دسامبر 17, 2013

0در پی چندین بار احساس تپش شدید قلب مریم شفیع پور در بند نسوان زندان اوین که گاهی ضربان قلب وی را به ۱۴۰ عدد در دقیقه رساند، وی بیهوش شده و به بهداری زندان منتقل شد.

به گزارش کلمه، پزشک مقیم در بهداری پس از معاینه اولیه اعلام می کند که شفیع پور نیاز فوری به “ام آر آی” دارد ولی دستور پزشک با بی توجهی مسوولان زندان مواجه می شود.

علاوه بر این شفیع پور که از چند هفته پیش از درد شدید دندان رنج می برد تاکنون موفق به معاینه توسط دندان پزشک نشده است و از درمان دندان وی ممانعت به عمل آمده است.

این فعال دانشجویی که در پنجم مرداد امسال بازداشت شد، تاکنون یک جلسه از دادگاهش در تاریخ ۲۹ مهرماه برگزار شده و جلسۀ دوم دادگاه وی قرار است روز چهارشنبه یازدهم دیماه در شعبه‌ پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شود.

یک منبع نزدیک به خانوادۀ شفیع پوراتهامات وارد شده از سوی دادگاه به وی “واهی” و “بی‌اساس” خوانده و با تاکید بر این‌که در پرونده‌ی او هیچ‌گونه “مدرک” و “مستندی” وجود ندارد، لجبازی بازجویان در روند پروندۀ وی را دلیل تداوم بازداشت وی دانست.

این منبع نزدیک به خانوادۀ خانم شفیع پور به کلمه گفت: با وجود اینکه او از نظر جسمی لاغر و ضغیف شده است و در زندان یکبار بیهوش شده است و اخیرا نیز دندان درد وی تشدید شده است ولی او همچنان از روحیۀ بالایی برخوردار است و هیچ یک از اتهامات خود را قبول نکرده است.

پیش از این محمود شفیع پور پدر این داشجوی محروم از تحصیل در گفتگو با سایت کلمه گفته بود:”نوع پرونده سازی، اتهامات وارده و برخوردی که با مریم شده دقیقا شبیه رفتار نیروهای امنیتی در سال ۸۸ است و گویی این پرونده از آن سال جا مانده باشد که این گونه برخورد می کنند.”

مریم شفیع‌پور، روز پنجم مردادماه امسال و پس از حضور در دادسرای شماره دو “شهید مقدس” در زندان اوین، به دستور بازپرس این شعبه بازداشت شد و بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین که زیر نظر وزارت اطلاعات اداره می‌شود، سپری کرد. او از روز هشتم مهرماه به بند زنان این زندان منتقل شد .این دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بین‌المللی قزوین، اولین دانشجوی بازداشت شده پس از انتخابات ۲۴ خرداد است.

وی در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد. وی از جمله اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جریان انتخابات مناقشه‌برانگیز خردادماه سال ۸۸ بود

Advertisements
Posted in: اخبار