یازدهم دیماه؛ دادگاه دوم مریم شفیع پور

Posted on دسامبر 7, 2013

01

یازدهم دیماه تاریخ جلسۀ دوم دادگاه مریم شفیع پور تعیین شد. جلسۀ دوم دادگاه مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی محروم از تحصیل زندانی، روز چهارشنبه یازدهم دیماه برابر با اولین روز سال میلادی ۲۰۱۴ در شعبه‌ی پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار می‌شود.

به گزارش ندای سبز آزادی، جلسۀ اول دادگاه خانم شفیع پور در روز ۲۹ مهرماه (۲۱ اکتبر) در همین شعبه برگزار شده بود.

یک منبع نزدیک به خانوادۀ مریم اتهامات واردشده از سوی دادگاه به وی“واهی” و “بی‌اساس” خواند و با تاکید بر این‌که در پرونده‌ی او هیچ‌گونه “مدرک” و “مستندی”وجود ندارد لجبازی بازجویان در روند پروندۀ مریم را مشهود دانست. پیش از این آقای محمود شفیع پور پدر مریم در گفتگو با سایت کلمه گفته بود:” نوع پرونده سازی، اتهامات وارده و برخوردی که با مریم شده دقیقا شبیه رفتار نیروهای امنیتی در سال ۸۸ است و گویی این پرونده از آن سال جا مانده باشد که این گونه برخورد می کنند.”

وکیل دیگر خانم شفیع پورآقای محمود علیزاده طباطبایی در هفته گذشتهموفق به دیدار با مریم ومطالعۀ پروندۀ وی شده است.

به دستور قاضی محمد صلواتی پرونده به دلایلی که مشخص نشد بعد از برگزاری جلسۀ اول دادگاه در حالیکه خانوادۀ مریم انتظار آزادی او را داشتند به دلیل نقص پرونده به شعبۀ دوم بازپرسی دادسرای اوین(شهید مقدس) به ریاست علیرضا خورشیدی ارجاع داده می شود. پس از حدود سه هفته بالاخره پرونده به شعبۀ ۱۵ دادگاه انقلاب برمیگرد.

منبع نزدیک به خانوادۀ خانم شفیع پور ابراز داشت: با وجود اینکه او لاغر و ضغیف شده است و ناراحتی پوستی اش مجددا شدت یافته است ولی از روحیۀ بالایی برخوردار است.

گفتنی است مریم شفیع‌پور، روز پنجم مردادماه امسال و پس از حضور در دادسرای شماره دو “شهید مقدس” در زندان اوین، به دستور بازپرس این شعبه بازداشت شد و بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین که زیر نظر وزارت اطلاعات اداره می‌شود، سپری کرد. او از روز هشتم مهرماه به بند زنان این زندان منتقل شد .این دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بین‌المللی قزوین،اولین دانشجوی بازداشت شده پس از روی کار آمدن آقای حسن روحانی است. او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد. وی از جمله اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جریان انتخابات مناقشه‌برانگیز خردادماه سال ۸۸ بود.

Advertisements
Posted in: اخبار