اردشیر امیر ارجمند: کسی که باید در ایران محاکمه شود جنتی است

Posted on نوامبر 26, 2013

0اردشیر امیر ارجمند سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید گفت: اگر کسی باید در ایران محاکمه شود جنتی است. به‌دلیل اینکه آقای جنتی و تیمشان از جمله‌ افرادی بودند که تنش‌ها را در ایران باعث شدند و تقلب را تأیید کردند. از ابتدای روند انتخابات در تخلفات انتخاباتی مشارکت داشتند، هم در تأیید این تخلف و تقلب همراهی داشتند و هم در ایجاد تنش.

به گزارش کلمه، امیر ارجمند  مشاور ارشد میرحسین موسوی که با رادیو فردا صحبت می کرد، در واکنش به سخنان اخیر احمد جنتی مبنی بر این که «مهندس موسوی و مهدی کروبی همچنان بر مواضع خود هستند و اظهار ندامت نکرده اند و اگر رافت فوق العاده اسلامی نبود باید اعدام می شدند» گفت: آقای موسوی و کروبی تنها جرمشان دنبال‌کردن مطالبات مردم به‌طریق قانونی و مسالمت‌آمیز است و هیچ تقصیری مرتکب نشده‌اند.

وی افزود: آقای جنتی به‌عنوان امام جماعت در تهران سخنرانی می‌کند. افراد نگاه کنند که ایشان چند کلمه حرف رحمانی زده و از اسلام رحمانی صحبت کرده. ایشان نماینده دارودرفش و خشونت بوده تا امروز و الان هم ساکت نمی‌نشیند، به جهت اینکه فکر می‌کند با تحولاتی که در کشور به‌وجود آمده روزبه‌روز پرونده فجایعی که به‌وجود آورده‌اند بیشتر برای مردم آشکار خواهد شد.

مشاور ارشد میرحسین موسوی تاکید کرد: آقای جنتی یکی از عناصر بحران‌زا در کشور است و تنها خودش نیست، بلکه بلندگوی عده‌ای است؛ بعضی‌ها تصمیم می‌گیرند کاری را انجام دهند، آقای جنتی می‌آید و آن را نمایندگی می‌کند. الان، الحمدالله این مسئله در حوزه بین‌المللی تاحدودی حل شده، توافقات صورت گرفته و مسئله پرونده هسته‌ای ایران دارد سمت‌وسوی مسالمت‌آمیزی طی می‌کند. معلوم نیست چرا افرادی مثل آقای جنتی اجازه نمی‌دهند کشور آرامش داشته باشد، از همبستگی برخوردار باشد تا کشور بتواند با دادن امتیازات کمتر میزان بیشتری از اعتماد بین‌المللی را کسب کند و مقتدرانه‌تر در صحنه حاضر شود.

امیر ارجمند در مورد واکنش مهندس میرحسین موسوی به فیلم پخش شده از صدا و سیما در مورد عاشورای سال ۸۸ گفت :آنچه که مسلم است، آقای موسوی از جریاناتی که در آن سال و در عاشورا اتفاق افتاد باخبر هستند و می‌دانند آنچه که نشان داده شده پر از دروغ و افترا و تهمت است. خب، عکس‌العملشان قطعا اظهار تأسف از این است که چرا باید صداوسیما که علی‌الاصول وظیفه دارد به بیان حقیقت، درصدد کتمان حقیقت و ایجاد وسیله‌ای برای تنش در کشور و همچنین تهمت و افترا باشد.

وی افزود: مهندس موسوی هیچ وقت حرکت شخصی برای منافع خود انجام نداده است. وقتی به این نتیجه رسید که حکومت در حال انحراف از خواست و اراده مردم و از ایده‌آل‌های اصلی انقلاب است ملزم دید که وارد صحنه شود و مطالبات مردم را دنبال کند. لذا همان‌طوری که در طول مدیریت هشت ساله ایشان در جنگ شاهد بودیم و سابقه‌‌ای که از ایشان در قبل و بعد انقلاب داریم، می‌دانیم که از موضع حق عدول نخواهد کرد. برای چه باید آقایان موسوی و کروبی از گناه ناکرده توبه بکنند؟ این کتمان حقیقت است و قطعا آقای موسوی این کار را انجام نخواهد داد.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در مورد این که آیا مهندس موسوی حاضر به شرکت در یک دادگاه و محاکمه علنی هستند؟ گفت: دنبال‌کردن روش‌ها و فرایند‌های قانونی وظیفه حکومت است. اگر حکومت کسی را متهم به امری می‌کند، باید از طریق فرایندهای قانونی این کار را انجام دهد، فرد هم در یک دادگاه عادلانه و منصفانه حاضر می‌شود و پاسخگو هم خواهد بود. آقای موسوی و آقای کروبی از هیچ مرجعی خوف و ترس ندارند ولی این‌هایند که حاضر نیستند هیچ مرجع قانونی و منصفانه‌ای را برای رسیدگی تشکیل دهند. هروقت که دادگاه عادلانه و علنی باشد، قطعا و یقینا آقایان موسوی و کروبی سخنان خود را خواهند گفت و آنجا معلوم می‌شود که چه کسی تقصیر دارد.

کلمه 

Advertisements
Posted in: اخبار