یک نماینده اصولگرا: پرداخت پول از سوی دولت به مردم برای شرکت در انتخابات!

Posted on فوریه 21, 2012

0رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس در جدیدترین گفتگو با رسانه های دولتی اعلام کرده که دولت محمود احمدی‌نژاد با پرداخت پول به مردم تلاش می‌کند آنها را به شرکت در انتخابات آتی مجلس ترغیب کند.

 

 

غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس ایران در گفتگویی که با خبرگزاری مهر انجام داده صراحتا اعلام کرده است که «به نظر من دولت مایل است با پرداخت پول بیشتر مردم را به حضور در انتخابات ترغیب کند.»

 

پیشتر هم سید احمدرضا دستغیب، نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با روزنامه‌‍ ی «مردم‌سالاری» اعلام کرده بود که “جریان انحرافی” خرید رای مردم برای انتخابات نهمین دوره‌ی مجلس را آغاز کرده است.

 

این عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در این گفت‌وگو اعلام کرده بود که می‌خواهد هشداری جدی به همه‌ی مسئولان، دست‌اندرکاران انتخابات و فعالان سیاسی در این زمینه بدهد که جریان انحرافی ریخت‌ و پاش‌ها را برای خرید رای مردم در حوزه‌های انتخابیه‌ی متعددی و از جمله حوزه‌ی انتخابی همین نماینده شروع کرده است.

 

دستغیب گفته بود که شخصا شاهد بوده است در روستایی از توابع حوزه‌ی انتخابیه‌ی وی، عوامل “جریان انحرافی” بیش از ۱۰ میلیون تومان وجه نقد در اختیار روستاییان قرار داده‌اند. او مدعی است که قبل از به قدرت رسیدن این گروه، در جریان وضع مالی این افراد بوده و می‌داند که پیش از این زندگی‌ ساده‌ای داشته‌اند. این نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی می‌گوید این افراد حالا خانه‌های ۸۰۰ میلیون تومانی در تهران می‌خرند و نمی‌توانند این مبالغ هنگفت را از جیب خود پرداخت کنند و بی گمان این ریخت‌وپاش‌ها از بیت‌المال صورت می‌گیرد.

 

این برای نخستین‌بار است که یک نماینده محافظه‌کار به صراحت اعلام می‌کند دولت به مردم پول می‌دهد تا آن‌ها را به شرکت در انتخابات ترغیب کند.

 

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که مقام‌های جمهوری اسلامی ادعا می‌کنند نرخ مشارکت مردم در انتخابات ۱۲ اسفند مجلس بیش از ۶۰ درصد خواهد بود.

دانشجو نیوز

Advertisements
Posted in: اخبار